Strona główna > Hobby > Jak Wymienić Rozrusznik W Renault 19

Jak wymienić rozrusznik w Renault 19

Zaprojektowany przez francuskiego producenta samochodów Renault, Renault 19 został pomyślany jako czterodrzwiowy samochód rodzinny. Renault 19 było produkowane pomiędzy 1988 a 2000 rokiem. Samochód ten był również znany jako 19 Chamade, aby odróżnić go od innych modeli hatchback produkowanych przez Renault; był sprzedawany w Europie i Afryce Południowej, a nawet zdobył wyróżnienie "Samochód Roku" w 1989, 1990 i w 1993 roku. Ponieważ ostatni wyprodukowany samochód ma ponad 10 lat, elementy podatne na zużycie, takie jak rozrusznik, wymagają wymiany, jeśli chcesz utrzymać swoją 19-tkę na drodze.

  • Zaprojektowany przez francuskiego producenta samochodów Renault, Renault 19 został pomyślany jako czterodrzwiowy samochód rodzinny.
  • Ponieważ ostatni wyprodukowany samochód ma ponad 10 lat, elementy podatne na zużycie, takie jak rozrusznik, wymagają wymiany, jeśli chcesz utrzymać swoją 19-tkę na drodze.

Wyjechać Renault na rampę i zabezpieczyć ją klinem umieszczonym za jedną z tylnych opon, ponieważ ze względu na wiek, hamulec bezpieczeństwa może nie zapewniać odpowiedniej siły trzymania, aby samochód nie stoczył się z rampy.

Odłączyć ujemny przewód akumulatora od akumulatora za pomocą klucza nastawnego.

Zlokalizować rozrusznik w dolnej części silnika, po stronie kierowcy. W celu wizualnego porównania użyj rozrusznika zamiennego. Spryskaj trzy śruby mocujące i śrubę mocującą przewód uziemienia z tyłu rozrusznika płynnym środkiem odrdzewiającym. Płynne odrdzewiacze są dostępne w większości popularnych sklepów z częściami samochodowymi. Zastosuj więcej odrdzewiacza co kilka godzin. Pozostaw na co najmniej 12 godzin, zanim przejdziesz dalej.

Usuń śrubę, która trzyma duży, czarny przewód uziemiający z tyłu rozrusznika. Jeśli śruba jest zbyt zardzewiała, aby użyć gniazda 12 mm, użyj szczypiec imadłowych. Wyciągnij przewód z gwintowanego sworznia, gdy śruba zostanie usunięta.

Odkręć trzy śruby mocujące rozrusznik do silnika. Użyj 17-mm nasadki i grzechotki. Jeżeli śruby są zbyt zardzewiałe, aby użyć nasadki, użyj szczypiec imadłowych; jednakże, miejsce jest ograniczone i użycie szczypiec może okazać się trudne.

  • Odkręć śrubę, która utrzymuje duży, czarny przewód uziemienia z tyłu rozrusznika.
  • Odkręć trzy śruby, które zabezpieczają rozrusznik do silnika.

Wyciągnij stary rozrusznik z silnika. Jeśli rozrusznik przykleja się do silnika, użyj małego młotka lub boku pięści, aby go poluzować. Uderzaj w bok rozrusznika, a nie w silnik.

Obróć rozrusznik na bok i usuń wiązkę przewodów, która łączy się z cewką rozrusznika.

Podłącz wiązkę przewodów do cewki rozrusznika i wsuń rozrusznik do silnika.

Wyrównaj otwory na śruby w rozruszniku z otworami na śruby w silniku i przykręć rozrusznik z powrotem na miejsce. Użyj nowych śrub, jeśli stare są zbyt zardzewiałe.

Podłącz ponownie duży, czarny przewód masy do rozrusznika i zabezpiecz go za pomocą nowej nakrętki, która była dostarczona wraz z rozrusznikiem.

Podłącz ponownie ujemny przewód akumulatora do zacisku akumulatora.

By Jeaz

Jak wyczyścić galwanizowany nikiel i srebro :: Jak przycinać drzewa laburnum
Przydatne linki