Strona główna > Hobby > Jak Wymienić Rozrusznik W Fordzie Focusie

Jak wymienić rozrusznik w Fordzie Focusie

Rozrusznik rozkręca silnik, wciągając powietrze i paliwo do cylindrów Twojego Forda Focus i ściskając je, aby mogły się zapalić. Dostarcza on również zapłon i wał korbowy na miejsce, dzięki czemu świece zapłonowe zapalają się, a wtryskiwacze paliwa działają. Dlatego też, niesprawny rozrusznik uniemożliwi uruchomienie silnika. Wykonaj poniższe czynności, aby wymienić rozrusznik w Fordzie Focus 2000-2005 z silnikiem 2.0L (VIN P).

Zaparkuj swojego Forda Focus na równej powierzchni i umieść klocki za tylnymi oponami dla bezpieczeństwa. Unieś przednią część samochodu za pomocą podnośnika, aby ułatwić dostęp do rozrusznika. Odłączyć przewód ujemny od zacisku akumulatora za pomocą ściągacza do zacisków. Oddzielić i zdjąć rurę wylotową filtra powietrza z korpusu przepustnicy.

  • Rozrusznik uruchamia silnik, wciągając powietrze i paliwo do cylindrów Twojego Forda Focus i ściskając je, aby mogły się zapalić.
  • Oddzielić i zdjąć rurę wylotową filtra powietrza z korpusu przepustnicy.

Odkręć dwie śruby na górze rozrusznika i umieść je w słoiku lub w innym miejscu, w którym ich nie zgubisz.

  • Odkręć dwie śruby na górze rozrusznika i umieść je w słoiku lub w innym miejscu, w którym ich nie zgubisz.

Zlokalizuj cewkę i odłącz przewód z zaciskiem S oraz nakrętkę i przewód z zaciskiem B. Aby zlokalizować te zaciski, zapoznaj się z instrukcją obsługi. Pobierz bezpłatną instrukcję obsługi z serwisu Ford Fleet.

Odkręć dolną śrubę rozrusznika. Rozrusznik powinien dać się łatwo wyjąć z silnika.

Zabierz ze sobą wadliwie działający rozrusznik do sklepu z częściami. Dystrybutorzy na rynku wtórnym regenerują większość rozruszników, które sprzedają, więc prawdopodobnie możesz uzyskać częściowy kredyt na nowy rozrusznik, wymieniając stary. Upewnij się, że nie uszkodzisz rozrusznika w transporcie, ponieważ im lepszy jest jego stan, tym więcej możesz za niego dostać.

Zakup rozrusznik zamienny, który ma taką samą lub wyższą wydajność korbową (moc znamionową) jak oryginalny rozrusznik w Twoim Fordzie Focus. Należy również dopasować wzory śrub, przekładnie napędowe i połączenia elektryczne. Twój podręcznik właściciela może zawierać specyfikacje lub mechanik specjalizujący się w częściach samochodowych pomoże Ci je określić.

  • Zakup zamienny rozrusznik, który ma taką samą lub wyższą zdolność rozruchową (moc znamionową) jak oryginalny rozrusznik w Twoim Fordzie Focus.

Zamocuj nowy rozrusznik zaczynając od dolnej śruby mocującej. Dokręć śrubę momentem od 18 do 20 funtów (25 do 27 Nm).

Podłącz ponownie przewód z zaciskiem S i przewód z zaciskiem B oraz nakrętkę do cewki. Dokręcić nakrętkę w zakresie od 80 do 120 funtów calowych (9 do 13,5 Nm).

Dokręcić górne śruby rozrusznika w zakresie od 18 do 20 funtów nożnych. Ponownie zamocuj rurę wylotową oczyszczacza powietrza i przewód ujemny akumulatora. Uruchom swojego Forda Focus.

TIP

Zawsze przed wymianą rozrusznika sprawdź akumulator, cewkę i alternator, aby upewnić się, że działają prawidłowo. Kiedy silnik nie chce się uruchomić, wielu majsterkowiczów błędnie diagnozuje problem jako rozrusznik i niepotrzebnie go wymienia, po czym okazuje się, że pojazd nadal nie chce zapalić. Jeśli uważasz, że problem dotyczy rozrusznika, wykonaj test na ławce, aby sprawdzić, czy silnik rozrusznika obraca się i jak dobrze działa rozrusznik. Test na ławce sprawdzi obciążenie ampera, napięcie i liczbę obrotów na minutę. Jeśli rozrusznik jest dobry, będzie on pobierał od 60 do 150 amperów bez obciążenia i do 250 amperów pod obciążeniem. Jeśli Twój Ford Focus jest starszy i/lub ma duży przebieg, powinieneś również wymienić cewkę.

Ostrzeżenie

Nigdy nie uruchamiaj rozrusznika w swoim Fordzie Focusie dłużej niż 30 sekund na raz. Pozwól silnikowi rozrusznika ostygnąć przez co najmniej dwie minuty pomiędzy próbami rozruchu, aby zapobiec trwałemu uszkodzeniu.

By Emalee

Zalety i wady korzystania z aparatu cyfrowego w klasie :: Jak wymienić daszek na huśtawce zewnętrznej
Przydatne linki