Strona główna > Hobby > Jak Rozszyfrować Numer Vin Renault

Jak rozszyfrować numer VIN Renault

Zrozumienie numeru identyfikacyjnego pojazdu (VIN) dla samochodu Renault jest pomocne w ustaleniu informacji o samochodzie, gdy nie można go obejrzeć. Może być również pomocne w ustaleniu, czy numer VIN podany w dowodzie rejestracyjnym jest prawidłowy. Renault stosuje standardowy system identyfikacji VIN, który podaje rok, markę, model i styl nadwozia za pomocą serii 17 liter i cyfr.

  • Zrozumienie numeru identyfikacyjnego pojazdu (VIN) dla samochodu Renault jest pomocne w ustaleniu informacji o samochodzie, gdy nie można go obejrzeć.

Zlokalizuj numer VIN Renault, który znajduje się po lewej stronie deski rozdzielczej i jest najlepiej widoczny przez przednią szybę. Można go również znaleźć na środku górnej części ściany ogniowej lub na tytule i rejestracji pojazdu.

Zidentyfikuj numer World Manufacturer Identification (WMI), który składa się z trzech pierwszych znaków VIN. Numery VIN Renault mogą zaczynać się od KNM lub L56 (dla Renault Samsung), VF1 dla Renaults, 8A1 dla Renault Argentina, 93Y dla Renault Brazil i UU1 dla Renault-Dacia Romania-Pitesti.

Zlokalizuj cyfry od czwartej do siódmej w numerze VIN. Czwarta cyfra oznacza typ pojazdu. Na przykład litera B oznacza pięciodrzwiowy hatch, litera C oznacza trzydrzwiowy hatch, a litera D oznacza coupe. Piąta cyfra oznacza typ silnika, przy czym cyfra 2 oznacza silnik benzynowy z normalnym układem gaźnikowym, a cyfra 7 - silnik z wtryskiem paliwa bezołowiowego. Szósta cyfra reprezentuje styl, a siódma - typ skrzyni biegów.

  • Zlokalizuj cyfry od czwartej do siódmej w numerze VIN.
  • Piąta cyfra oznacza typ silnika, przy czym cyfra 2 oznacza silnik benzynowy z normalnym układem gaźnikowym, a cyfra 7 - silnik z wtryskiem bezołowiowym.

Zlokalizuj cyfry od ósmej do jedenastej w numerze VIN. Ósma cyfra oznacza prędkość skrzyni biegów (na przykład, liczba 5 jest dla pięciobiegowej). Dziewiąta cyfra jest cyfrą kontrolną, która jest używana do walidacji VIN przez federalny Departament Transportu. Dziesiąta cyfra oznacza rok modelu, a jedenasta - zakład montażowy. Litera K oznacza Kenosha, Wisconsin; litera R oznacza Romorantin, Francja; a litera K oznacza Dieppe, Francja.

Zidentyfikuj numer seryjny pojazdu, który składa się z pozostałych sześciu cyfr VIN. Numery są przypisane w kolejności produkcji z pierwszym samochodem z linii montażowej dla tego konkretnego stylu jest 100001.

By Garlinda Deblanc

Braun Cleaner Won't Start :: Homemade Jumpsoles
Przydatne linki