Strona główna > Styl > Jak Przycinać Drzewa Laburnum

Jak przycinać drzewa laburnum

Drzewa laburnum mają zielono zabarwioną korę i żywe, trójklapowe liście. Drzewa mają wyprostowaną formę i osiągają wysokość do 10 metrów. Wiosną wydają długie, opadające, żółte kwiaty, po których następują 30-centymetrowe torebki nasienne. Przycinaj laburnum do formy jednopiennej lub pozwól mu rozwinąć się wielopniowo, aby uzyskać krzewy. Przycinaj latem, po przekwitnięciu wszystkich kwiatów.

Wybierz najlepsze narzędzia do przycinania drzew laburnum. Do gałęzi o średnicy od 0,5 cm do 2 cm idealnie nadają się nożyce ręczne i nożyce do gałęzi. W przypadku większych gałęzi niezbędne są piły do przycinania. Należy zawsze używać narzędzi z bardzo ostrymi ostrzami i unikać zdzierania kory podczas przycinania.

  • Drzewa laburnum mają zielono zabarwioną korę i żywe, trójklapowe liście.
  • Nożyce ręczne i nożyce do gałęzi są idealne do gałęzi o średnicy od 0,5 cm do 2 cm.5 cm do 2 cm wokół.

Odcinaj martwe, uszkodzone i nieatrakcyjne przyrosty o każdej porze roku.

Usuń wszystkie odrosty - odrosty, które rozwijają się z korzeni - z dolnej części pnia, jeśli rośnie w formie drzewa. Pozostaw odrosty na miejscu, aby uzyskać gęstszy, podobny do krzewu wygląd.

  • Odcinaj martwe, uszkodzone i nieatrakcyjne przyrosty w dowolnym sezonie.
  • Zostaw odrosty na miejscu, aby uzyskać gęstszy, podobny do krzewu wygląd.

Eliminuj słabe i kruche gałęzie, aby uzyskać pełnię zdrowego ulistnienia.

Odcinaj gałęzie ocierające się lub krzyżujące się z pniem lub większą gałęzią, z której się wyrastają. Nie należy usuwać przyrostów równo z pniem lub główną gałęzią; cięcia należy wykonywać 1,5 cm do 5 cm powyżej.

Przycinanie najniższych gałęzi na poziomie ziemi w celu uzyskania formy drzewa.

Przycinanie drzewa w celu kontrolowania jego wielkości i kształtu poprzez przycinanie do tyłu, co oznacza obcięcie gałęzi na pewną długość. Należy to zrobić w sposób jednolity, aby drzewo nie sprawiało wrażenia nierównego. Odciąć przyrost około 0,75 cm powyżej łączącej się bocznej gałęzi lub pąka.

WSKAZÓWKA

Do przycinania wierzchołków dojrzałych drzew laburnum mogą być potrzebne sekatory otworkowe.

Przed i po przycinaniu przetrzeć narzędzia do przycinania spirytusem chirurgicznym, aby uniknąć rozprzestrzeniania się chorób między roślinami.

Ostrzeżenie

Każda część drzewa laburnum jest bardzo toksyczna w przypadku spożycia.

By Antonietta Fundora

Jak wymienić rozrusznik w Renault 19 :: Etapy wzrostu śliwy
Przydatne linki