Strona główna > Hobby > Jak Wymienić Akumulator W Renault Clio

Jak wymienić akumulator w Renault Clio

Akumulator Renault Clio znajduje się na widoku w przednim lewym rogu komory silnika; jest od razu widoczny i nie trzeba się pochylać nad silnikiem przy wyjmowaniu go z tacy. Zacisk mocujący akumulator do tacy znajduje się pomiędzy przednim skrzydłem pasażera a akumulatorem, dzięki czemu jest łatwo dostępny. Ponieważ jednak akumulator jest ciężki i zawiera kwas siarkowy, przy jego podnoszeniu należy zachować ostrożność i stosować odpowiednie środki bezpieczeństwa.

  • Akumulator Renault Clio znajduje się w widocznym miejscu w lewym przednim rogu komory silnika; jest od razu widoczny i nie trzeba się pochylać nad silnikiem przy jego podnoszeniu z tacy.

Zdjąć wszystkie pierścionki, zegarki na rękę i luźne metalowe naszyjniki.zaciski akumulatora Clio to cylindryczne słupki znajdujące się w górnej części akumulatora, nie posiadają one osłon izolacyjnych. Kontakt biżuterii z zaciskami akumulatora może doprowadzić do porażenia prądem i poważnych poparzeń.

Otworzyć maskę silnika, pociągając najpierw za dźwignię znajdującą się pod kierownicą, a następnie pociągając do góry krawędź maski znajdującą się najbliżej przedniej szyby. Oprzeć ją na podpórce zabezpieczającej i zlokalizować akumulator znajdujący się po stronie pasażera, w przedniej części komory silnika.

Założyć okulary ochronne i mocne rękawice, a następnie odłączyć czarny przewód od zacisku ujemnego za pomocą klucza oczkowego lub nasadki. Odkręć nakrętkę zabezpieczającą, a następnie przekręć i podnieś zacisk z zacisku. Delikatnie odgiąć kabel z powrotem i zabezpieczyć go tak, aby nie mógł się ponownie zetknąć z zaciskiem akumulatora. W ten sam sposób zdjąć czerwony przewód z zacisku dodatniego.

Odkręcić nakrętkę mocującą zacisk akumulatora do podwozia pojazdu. Nakrętka znajduje się na końcu długiej metalowej śruby i jej odkręcenie wymaga zestawu nasadek z przedłużaczem. Umieścić nakrętkę w bezpiecznym miejscu i podnieść klemę mocującą do góry i zdjąć ją z akumulatora. Podnieś akumulator, używając obu rąk i mocnego uchwytu.

  • Załóż okulary ochronne i mocne rękawice, a następnie odłącz czarny kabel od ujemnego bieguna, używając klucza oczkowego lub nasadki.
  • Umieść nakrętkę w bezpiecznym miejscu i podnieś zacisk mocujący do góry i zdejmij go z akumulatora.

Wyczyść styki na czarnym i czerwonym kablu, usuń wszelkie ślady zanieczyszczeń i korozji z podstawy zasobnika akumulatora za pomocą szczotki i czystej wody, a następnie wysusz zasobnik. Montaż nowego akumulatora odbywa się w odwrotnej kolejności niż demontaż starego. Podnieść go na miejsce, zabezpieczyć zaciskiem mocującym, a następnie podłączyć czerwony przewód do bieguna dodatniego. Na koniec podłącz czarny przewód do zacisku ujemnego.

TIP

Zawsze odłączaj najpierw czarny przewód, a następnie czerwony. Czarny przewód jest połączony z karoserią pojazdu, więc jeśli klucz przypadkowo dotknie karoserii i akumulatora w tym samym czasie, nic się nie stanie. Jeśli jednak klucz stworzy połączenie między czerwonym zaciskiem a karoserią, podczas gdy czarny kabel jest nadal podłączony, przez klucz może przepłynąć wystarczająca ilość energii elektrycznej, aby rozżarzyć go do czerwoności.

Skorzystaj z pomocy, jeśli uważasz, że nie możesz samodzielnie podnieść akumulatora. Bezpieczniej jest poczekać na pomoc niż upuścić i uszkodzić akumulator.

Ostrzeżenie

Wypadki związane z akumulatorem zdarzają się co roku. Mogą one powodować oparzenia elektryczne i chemiczne, obrażenia fizyczne, ślepotę i śmierć.

By Yank Strowe

Dlaczego liście roślin czernieją? :: Jak sprawić, aby Sagittarius Male Fall in Love
Przydatne linki