Strona główna > Strona główna > Co Zrobić, Gdy Zmywarka Bosch Nie Schnie

Co zrobić, gdy zmywarka Bosch nie schnie

Bosch, niemiecka firma z siedzibą w Gerlingen, Niemcy, produkuje urządzenia konsumenckie, w tym zmywarki. Specjalizuje się w wysokiej klasy zmywarkach, w tym takich z ukrytymi elementami sterującymi i niestandardowymi panelami. Choć nie jest to częste zjawisko, zmywarka firmy Bosch czasami ma problemy z odpowiednim suszeniem naczyń. Często można rozwiązać ten problem bez dodatkowej pomocy osoby zajmującej się naprawą. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze na opłatach serwisowych.

1

Nie suszy odpowiednio

Jeśli zmywarka Bosch nie suszy prawidłowo naczyń, sprawdź, czy wybrano ustawienie suszenia z podgrzewaniem. Jeśli wybrano ustawienie suszenia powietrzem, naczynia mogą nie być całkowicie suche. Cykl Bosch "Płukanie i zatrzymanie" nie posiada ustawienia suszenia. Naczynia plastikowe i teflonowe zwykle nie są całkowicie suche. Należy użyć nabłyszczacza, aby wspomóc proces suszenia. Nie należy przeciążać zmywarki, ponieważ wydłuża to czas suszenia.

  • Jeśli zmywarka Bosch nie suszy prawidłowo, należy sprawdzić, czy wybrano ustawienie suszenia z podgrzewaniem.
  • Jeśli wybrano ustawienie suszenia powietrzem, naczynia mogą nie wyschnąć całkowicie.
2

Zasilanie

Zasilanie nie będzie prawidłowo suszyć naczyń, jeśli nastąpi przerwa w zasilaniu. Sprawdź, czy zmywarka jest podłączona do zasilania i przetestuj gniazdko z innym urządzeniem. Całkowicie wsunąć przewód zasilający do gniazdka. Sprawdzić domowe bezpieczniki lub wyłączniki obwodu. Zresetować wyłączniki, jeśli któryś z nich jest uszkodzony. Zbadaj bezpieczniki, aby sprawdzić, czy nie są przepalone. Przepalony bezpiecznik ma zazwyczaj połamane przewody lub jest czarny. Wymienić bezpiecznik.

  • Nasze naczynia nie wyschną prawidłowo, jeśli nastąpi przerwa w dostawie prądu.
  • Sprawdzić, czy któryś z bezpieczników nie jest przepalony.
3

Element grzejny

Element grzejny znajduje się na spodzie zmywarki Bosch. Odpowiada on za nagrzewanie zmywarki podczas cyklu suszenia, aby naczynia wyschły. Jeśli element ten nie działa prawidłowo, naczynia nie wyschną. Odłączyć zmywarkę od zasilania i wyjąć dolny stelaż. Sprawdzić element grzejny. Przepalony element grzejny ma zazwyczaj czarne lub białe plamy lub jest pęknięty. Skontaktować się ze sprzedawcą części firmy Bosch, aby zamówić nowy element grzejny. Zazwyczaj nie ma możliwości naprawy tych elementów.

  • Element grzejny znajduje się na spodzie zmywarki Bosch.
4

Wentylator suszenia/Thermostat

Wentylator suszenia porusza powietrze wokół naczyń, aby przyspieszyć proces suszenia. Jeśli wentylator nie działa prawidłowo, naczynia mogą nie być całkowicie suche. Odłącz zmywarkę od źródła zasilania i zdejmij główną obudowę. Zbadać wentylator, aby sprawdzić, czy porusza się swobodnie. Sprawdzić łopatki wentylatora, czy nie są uszkodzone. Jeśli wentylator nie porusza się lub ma uszkodzone elementy, wymień go, ponieważ jest trudny do naprawienia.

  • Wentylator suszenia porusza powietrze wokół naczyń, aby przyspieszyć proces suszenia.
  • Jeśli wentylator nie porusza się lub ma uszkodzone elementy, wymień go, ponieważ jest trudny do naprawienia.

Termostat jest odpowiedzialny za temperaturę suszenia. Jeśli termostat nie działa, element grzewczy nie włączy się. Ponieważ termostatu zazwyczaj nie da się naprawić, należy go wymienić.

By Favrot

Etapy wzrostu śliwy :: Jak pozbyć się grzyba z kaktusa
Przydatne linki