Strona główna > Zdrowie > Jak Pozbyć Się Grzyba Z Kaktusa

Jak pozbyć się grzyba z kaktusa

Jak każda inna roślina, kaktus może rozwinąć infekcję grzybiczą. Zazwyczaj jest to dość prosta sprawa, aby pozbyć się grzyba kaktusowego, ale jeśli grzyb urósł w wyniku zranienia rośliny, możesz mieć trudniejszy czas na wyeliminowanie problemu. Na szczęście grzyb kaktusów jest podatny na metody naturalne i komercyjne środki grzybobójcze, więc zazwyczaj można go leczyć, zanim zabije roślinę.

Usuń odsłonięty i zainfekowany materiał roślinny. Jeśli grzyb kaktusowy rośnie w miejscu, w którym oderwał się liść, należy odciąć zainfekowany obszar. Wyciąć za infekcją, tak aby można było wyrzucić grzyba całkowicie.

  • Jak każda inna roślina, kaktus może rozwijać infekcję grzybiczą.
  • Jeśli grzyb kaktus rośnie w miejscu, gdzie liść został odłamany, to trzeba będzie odciąć zainfekowany obszar.

Przetrzyj grzyb alkoholem. W wielu przypadkach, grzyb na kaktusach towarzyszy wtórne infekcje mącznych robaków lub gnatów. Alkohol do nacierania zabije tych najeźdźców, jak również osłabi lub zabije grzyba. Upewnij się, że rzeczywiście pocierasz grzyba z kaktusa, gdy stosujesz alkohol do nacierania.

Traktuj pojedyncze infekcje za pomocą octu kuchennego. Jeśli pojedynczy liść został zainfekowany, a następnie pokryć powierzchnię liścia z octem. Zabije to grzyba i spowoduje, że liść odpadnie w sposób naturalny, aby nie narażać wnętrza kaktusa na dodatkowe infekcje.

Odkurz roślinę mieszanką Bordeaux. Jest to fungicyd, który jest bezpieczny do umieszczenia na powierzchni kaktusa, jak również na odsłoniętych obszarach wewnętrznych, gdzie zostałeś zmuszony do cięcia. Zabije on grzyba bez szkody dla rośliny.

TIP

Jeśli obawiasz się, że twój kaktus ma pleśń lub mączniaka, możesz spróbować nie podlewać rośliny przez kilka tygodni, aby sprawdzić, czy to zabije infekcję. Trzymaj kaktusa z dala od innych roślin i w suchym miejscu, jeśli tego spróbujesz.

By Atal

Co zrobić, gdy zmywarka Bosch nie schnie :: Jak sadzić rośliny w stawie bez gleby
Przydatne linki