Strona główna > Hobby > Jak Kupić Samochód Dla Kogoś Innego

Jak kupić samochód dla kogoś innego

Kupno samochodu dla kogoś innego jest dobrym pomysłem, jeśli jesteś finansowo w stanie to zrobić, a dana osoba potrzebuje niezawodnego transportu. Posiadanie samochodu to duża odpowiedzialność. Oprócz tego, że musisz sprawdzić, czy dana osoba jest wystarczająco odpowiedzialna, aby posiadać samochód, musisz wziąć pod uwagę inne rzeczy, takie jak utrzymanie i ubezpieczenie, kiedy kupujesz samochód dla kogoś innego.

  • Kupno samochodu dla kogoś innego jest dobrym pomysłem, jeśli jesteś w stanie finansowo to zrobić i dana osoba potrzebuje niezawodnego transportu.

Pomyśl o typie i rozmiarze samochodu, który dana osoba może bezpiecznie prowadzić. Na przykład, nowy kierowca zazwyczaj czuje się bardziej komfortowo prowadząc mały lub średni samochód. Osoba, która ma dużą rodzinę może potrzebować dużego SUV-a, a może nawet vana.

Postaraj się dowiedzieć, jaki rodzaj samochodu lubi dana osoba. Możesz zapytać tę osobę, jaki rodzaj samochodów lubi podczas lekkiej rozmowy. To da Ci punkt wyjścia, aby wiedzieć, jaki rodzaj samochodu kupić dla niej.

Rozważ koszty utrzymania. Jeśli kupujesz pojazd dla kogoś innego, powinieneś upewnić się, że będzie on w stanie pozwolić sobie na regularną konserwację samochodu. W niektórych przypadkach części, takie jak opony, mogą być droższe niż to, na co stać tę osobę. Edmunds (patrz Zasoby) jest stroną, która może Ci w tym pomóc.

Określ koszt ubezpieczenia. Kiedy kupujesz samochód dla kogoś innego, musisz ustalić, czy będzie on w stanie zapłacić za ubezpieczenie. Jeśli uważasz, że nie będzie w stanie pozwolić sobie na ubezpieczenie, być może trzeba będzie rozważyć inne opcje lub można rozważyć płacenie ubezpieczenia samodzielnie.

  • Rozważ koszty utrzymania.
  • Kiedy kupujesz samochód dla kogoś innego, musisz dowiedzieć się, czy będzie w stanie zapłacić za ubezpieczenie.

Znajdź koszt podatku od sprzedaży i podatków od prezentów w Twojej okolicy. Te będą musiały być zapłacone przed osoba będzie w stanie uzyskać płytę rejestracyjną dla samochodu. Możesz być w stanie przekazać samochód do nich bez żadnego z was o płacenie podatków. Sprawdź w lokalnym urzędzie skarbowym czy jest to możliwe w twojej okolicy.

TIP

Upewnij się, że dana osoba zaakceptuje samochód od ciebie. Niektórzy ludzie mogą być zbyt dumni lub skromni, aby zaakceptować samochód.

Ostrzeżenie

Nigdy nie kupuj samochodu dla osoby bez ważnego prawa jazdy. W niektórych obszarach, samochód zostanie skonfiskowany, jeśli ta osoba zostanie złapana na jeździe bez ważnego prawa jazdy.

By Noella

Jak wysłać rachunki do Companies House :: Plusy i minusy uszczelniania kostki brukowej
Przydatne linki