Strona główna > Hobby > Jak Usunąć Plamy Potu Ze Skóry

Jak usunąć plamy potu ze skóry

Usuwanie wszelkiego rodzaju plam ze skórzanych ubrań lub mebli może być zniechęcającym zadaniem. Skóra jest materiałem chłonnym, który może łatwo ulec odbarwieniu w kontakcie ze środkami czyszczącymi, w tym olejem i wodą. Najlepszy sposób czyszczenia skóry zależy częściowo od tego, jak została ona wyprodukowana i poddana obróbce. Skóra surowa jest bardziej chłonna niż skóra polerowana, a zamsz lub nubuk muszą być traktowane inaczej niż skóra delikatna. Skóry farbowane mają swój własny zestaw problemów. Jednak ogólnie rzecz biorąc, czyszczenie plam z potu i nieprzyjemnych zapachów ze skóry wymaga użycia wody.

  • Usuwanie wszelkiego rodzaju plam ze skórzanych ubrań lub mebli może być trudnym zadaniem.
  • Na ogół jednak czyszczenie plam z potu i nieprzyjemnych zapachów ze skóry wymaga użycia wody.

Sprawdź niepozorny obszar swojego przedmiotu, pocierając go wilgotną szmatką i niewielką ilością szamponu dla dzieci. Spłucz, pocierając czystą, wilgotną szmatką i osusz, usuwając jak najwięcej wilgoci.

Pozwól przedmiotowi wyschnąć przed dalszymi działaniami. Jeśli dodatkowe plamy lub pierścienie powstały w wyniku prania, należy oddać przedmiot do profesjonalisty zajmującego się czyszczeniem skóry. Jeśli nie, przejdź do następnego kroku.

  • Pozwól przedmiotowi wyschnąć przed przystąpieniem do dalszych czynności.
  • Jeśli w wyniku prania powstały dodatkowe plamy lub pierścienie, zanieś przedmiot do specjalisty od czyszczenia skóry.

Dodaj kilka kropli szamponu dla dzieci do miski z ciepłą wodą. Zwilż czystą szmatkę i wmasuj szampon w skórę. Wytrzyj do sucha i pozostaw do dokładnego wyschnięcia.

Jeśli plama i zapach zniknęły, potraktuj skórę odżywką do skóry, wypoleruj i spryskaj środkiem do ochrony skóry. W przeciwnym razie przejść do następnego kroku.

Wyczyścić obszar, przecierając miękką szmatką zwilżoną ciepłą wodą z dodatkiem kilku kropel płynu do zmiękczania tkanin.

Wyczyścić obszar mydłem do siodeł zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu. Suszyć, pielęgnować, polerować i chronić jak poprzednio.

Ostrzeżenie

Używaj jak najmniejszej ilości wody podczas mycia skóry. Skóra ma tendencję do powolnego wysychania, a gdy nie jest dokładnie wysuszona, może rozwinąć się pleśń, która jest bardzo trudna do zwalczenia. Jeśli zapach pleśni się rozwinie, przetrzyj skórę czystą szmatką zanurzoną w mieszaninie równych części alkoholu i wody. Należy pamiętać, aby najpierw przeprowadzić próbę, a na koniec zastosować odżywkę do skóry. Zawsze najlepiej jest zachować i odnieść się do zaleceń producentów dotyczących pielęgnacji skóry.

By Alexina Rockhill

Jak zrobić scenografię do sztuki, która jest lasem :: Jak korzystać z sopcast
Przydatne linki