Strona główna > Hobby > Jak Zrobić Scenografię Do Sztuki, Która Jest Lasem

Jak zrobić scenografię do sztuki, która jest lasem

Lasy są częstym tematem teatralnych scenografii. Sztuki oparte na baśniach szczególnie często mają przynajmniej jedną scenę, która rozgrywa się w lesie. Istnieje wiele różnych sposobów podejścia do tworzenia leśnej scenografii. Scenografia leśna może być prosta w budowie i bardzo efektywna na scenie. Możesz użyć tylko jednej techniki lub kombinacji dwóch lub więcej technik, aby stworzyć różne efekty leśne.

Umieść liściaste, wzorzyste gobosy nad niektórymi światłami teatralnymi, których będziesz używał do oświetlenia sceny podczas sceny leśnej. Reflektory punktowe działają lepiej niż światła typu wash, aby stworzyć ten efekt. Zabezpiecz gobosy na światłach scenicznych za pomocą uchwytu do gobosów.

 • Lasy są często tematem scenografii teatralnej.
 • Światła punktowe działają lepiej niż światła typu wash, aby stworzyć ten efekt.

Załóż zielony lub bursztynowy żel na niektóre światła, które również będą oświetlały scenę. Zabezpiecz żele w miejscu za pomocą uchwytu do żelu.

 • Załóż zielony lub bursztynowy żel na niektóre światła, które również będą oświetlać scenę.

Skoncentruj światła na obszarach sceny, które będziesz oświetlać podczas sceny leśnej.

Włącz światła i dostosuj poziomy światła i pozycjonowanie, aby stworzyć pożądany efekt sceny leśnej.

Tnij plastikową tekturę falistą w kształcie drzew, muchomorów i krzaków. Użyj noża rzemieślniczego do przycięcia tektury.

Połóż plastikową tekturę falistą na płasko i pomaluj jako drzewa, muchomory i krzaki. Możesz użyć wesołych kolorów do pomalowania drzew lub dodać wróżki i zwierzęta leśne siedzące na drzewach. Bądź tak kreatywny, jak tylko chcesz, ponieważ jest to mityczny las.

Zamieść wspornik półki w kształcie litery L na prawej dolnej przedniej stronie plastikowej tektury falistej, kilka cali od prawego rogu. Ustaw wspornik półki tak, aby krótsza strona wspornika była płasko przylegająca do dna zestawu, a dłuższa płasko przy podłodze. Na wsporniku półki znajdują się dwa otwory, po jednym na każdym końcu wspornika półki. Zaznacz ołówkiem miejsce otworu na plastikowej tekturze falistej.

Odłóż wspornik półki na bok, aby wyciąć otwór nożyczkami w miejscu zaznaczonym ołówkiem.

Przywróć wspornik półki do poprzedniej pozycji z krótszym bokiem wspornika płasko przylegającym do spodu zestawu i dłuższym bokiem płasko przy podłodze. Otwór w plastikowej tekturze falistej powinien pokrywać się z otworem we wsporniku półki. Użyj śrub, aby połączyć wspornik półki z plastikową tekturą falistą.

 • Załóż wspornik półki w kształcie litery L na prawej dolnej przedniej stronie plastikowej tektury falistej, kilka cali od prawego rogu.
 • Dziura w plastikowej tekturze falistej powinna pokrywać się z dziurą we wsporniku półki.

Weź kolejny wspornik półki i umieść go na tylnej stronie elementu zestawu. Śruba powinna wystawać z tyłu elementu zestawu. Przełóż śrubę przez otwór na krótkiej stronie wspornika półki. Długi bok wspornika półki powinien być płasko przylegający do podłogi.

Nałóż nakrętkę na śrubę i przykręć ją, aż będzie szczelnie przylegać do dwóch wsporników po każdej stronie i plastikowej tektury falistej w środku.

 • Wziąć kolejny wspornik półki i umieścić go z tyłu elementu zestawu.
 • Nałóż nakrętkę na śrubę i przykręć ją, aż będzie szczelnie przylegać do dwóch wsporników z każdej strony i plastikowej tektury falistej pośrodku.

Załóż kolejny wspornik na lewej przedniej stronie elementu zestawu, kilka centymetrów od lewego dolnego rogu. Ołówkiem zaznacz miejsce, w którym znajduje się otwór na wsporniku na plastikowej tekturze falistej. Przebij nożyczkami otwór przez zaznaczony ołówkiem punkt. Ustaw kolejny wspornik na tylnej stronie zestawu i przełóż śrubę przez wszystkie trzy: przedni wspornik, plastikową tekturę falistą i tylny wspornik. Nałóż nakrętkę na śrubę i przykręć ją, aż wszystkie trzy zostaną zamocowane w taki sam sposób, w jaki zostały zamocowane wsporniki po prawej stronie. Powinny być cztery wsporniki utrzymujące zestaw w górze, dwa z przodu i dwa z tyłu, przy czym przednie wsporniki powinny być ustawione w jednej linii z tylnymi. Dłuższe części wszystkich czterech wsporników powinny przylegać płasko do podłogi. Te wsporniki sprawiają, że elementy scenografii są wolnostojącymi konstrukcjami.

Zrób kilka z nich i umieść je wokół sceny, aby stworzyć bajkowy las.

Zawieś realistycznie wyglądające pnącza z górnej ramy lub sufitu sceny. Użyj taśmy lub pistoletu na zszywki, aby przymocować winorośl. Upewnij się, że publiczność nie widzi taśmy.

Dołącz realistycznie wyglądające gałęzie drzew wzdłuż bocznej ramy sceny, jeśli masz scenę z łukiem proscenium. Gałęzie drzew mogą być przymocowane za pomocą taśmy lub pistoletu na zszywki. Gałęzie powinny wystawać z boków sceny, dając wrażenie, że są przymocowane do drzew poza sceną.

 • Zrób kilka z nich i ustaw je wokół sceny, aby stworzyć bajkowy las.
 • Dołącz realistycznie wyglądające gałęzie drzew wzdłuż bocznej ramy sceny, jeśli masz scenę z łukiem proscenium.

Ułóż liście i gałązki na podłodze sceny, aby stworzyć iluzję leśnej podłogi.

Znajdź zdjęcie lasu, który ma wygląd, jaki chcesz, aby miał twój zestaw leśny.

 • Ułóż liście i gałązki na podłodze sceny, aby stworzyć iluzję leśnej podłogi.
 • Znajdź zdjęcie lasu, który ma wygląd, jaki chcesz, aby miał twój zestaw leśny.

Kup zieloną, brązową, białą i czarną farbę. Upewnij się, że kupiłeś wystarczająco dużo farby, aby pokryć całe tło.

Załóż arkusz na wierzchu obrazu lasu. Użyj markera permanentnego o cienkiej końcówce, aby zaznaczyć główne linie, które tworzą las. Nie musisz rysować drobnych szczegółów, ale skup się na mocniejszych liniach, takich jak pnie drzew i grube gałęzie.

Połóż arkusz na rzutniku. Rzuć obraz na tło. Obraz powinien wypełnić jak największą część tła, jak to możliwe. Odsuń projektor od tła, aby powiększyć obraz, a następnie ustaw ostrość, aby linie były wyraźne i wyraźne.

 • Załóż arkusz na rzutnik.
 • Odsuń projektor od tła, aby powiększyć obraz, a następnie ustaw ostrość, aby linie były wyraźne i czyste.

Odrysuj ołówkiem wyświetlony obraz na tle.

Użyj linii, które odrysowałeś na tle, aby stworzyć swoją leśną scenę. Oryginalny obraz pomoże Ci określić, jak powinieneś mieszać kolory w obrazie. Jeśli tło można łatwo zdjąć i masz wystarczająco dużo miejsca, połóż tło na płasko, aby je namalować.

By Felise Sinyard

Jakie są korzyści z formatowania dysku twardego? :: Jak usunąć plamy potu ze skóry
Przydatne linki