Strona główna > Strona główna > Jak Zneutralizować Chlorek Wapnia

Jak zneutralizować chlorek wapnia

Chlorek wapnia jest powszechnie stosowaną solą w przemyśle spożywczym, produkcji sprzętu i jako środek osuszający. Jego zdolność do pochłaniania wilgoci czyni go użytecznym w wielu zastosowaniach komercyjnych. Najczęściej chlorek wapnia jest używany do roztapiania lodu na drogach i chodnikach, gdy temperatury są znacznie poniżej zera. Jest on również stosowany w gotowych produktach spożywczych w celu wzmocnienia słonego smaku bez zwiększania zawartości sodu. Chlorek wapnia może być neutralizowany na kilka sposobów. Najbardziej powszechną metodą, inną niż woda, jest roztwór kwasu octowego lub octu i wody.

  • Chlorek wapnia jest powszechnie stosowaną solą w żywności, produkcji sprzętu i jako środek osuszający.
  • Jego zdolność do pochłaniania wilgoci sprawia, że jest on przydatny w wielu zastosowaniach komercyjnych.
Betonowy chodnik.

Odmierz 4 filiżanki octu do 1-galonowego opryskiwacza ogrodowego. Napełnić spryskiwacz zwykłą wodą z kranu.

Woda z węża ogrodowego.

Spryskać wodą z octem obszar, na którym wystąpił problem. Rozpylać do momentu, aż obszar zostanie dokładnie zmoczony roztworem. Pozostawić roztwór na powierzchni przez 5 minut.

Spłukać dotknięty obszar wodą z kranu. Odczekać kilka minut i ponownie spłukać. Chlorek wapnia powinien zostać zneutralizowany.

TIP

W większości przypadków chlorek wapnia może zostać zneutralizowany poprzez wielokrotne spłukiwanie zwykłą wodą. Nie trzeba stosować żadnych ostrych środków, aby usunąć sól ze skóry, odzieży lub betonu. Dodanie octu do wody przyspiesza ten proces i łagodzi podrażnienia.

Ostrzeżenie

Chlorek wapnia jest trudny do przechowywania w czymkolwiek innym niż plastik. Może okazać się żrący dla aluminium i stali nierdzewnej.

By Tol Boczar

Things You Can Make From Wooden Wire Reels :: Jak chrupać pieczone bułki i chleb
Przydatne linki