Strona główna > Hobby > Zalety I Wady Rosnącego Czesnego W College'u

Zalety i wady rosnącego czesnego w college'u

Nikt nie chce płacić więcej za swoją edukację w college'u niż miałby lata wcześniej. Niestety, jest to praktycznie nieuniknione. Rzeczywiście, istnieje wiele wad smutnej wiadomości o rosnącym czesnym. Istnieją jednak również zalety, które mogą złagodzić cios dla Twojego portfela tylko trochę. Chociaż niewiele możemy zrobić, aby zmniejszyć czesne, to może pomóc zrozumieć plusy i minusy kosztów edukacji wyższej.

1

Wada: Yearly Cost Increases

Koszty czesnego są generalnie wyższe każdego roku. Czasami szkoły państwowe muszą przegłosować wzrost, a to zdarza się co kilka lat. Według College Board, czesne w prywatnym czteroletnim college'u w latach 2008-2009 wynosiło ponad 16 250 funtów rocznie, co oznacza wzrost o 5,9 procent. W tym samym czasie czesne w publicznych czteroletnich szkołach wyższych wynosiło 4 280 funtów, co oznacza wzrost o 6,5 procent. Oznacza to, że więcej pieniędzy wychodzi z twojej kieszeni -- lub jest dodawane do twoich pożyczek studenckich -- aby zapłacić za czesne w college'u.

  • Koszty czesnego w college'u są generalnie wyższe każdego roku.
  • Ta sama liczba w publicznym czteroletnim college'u wynosiła £4,280, w tym czasie wzrosła o 6.5 procent.
2

Zaleta: Staff and Faculty Need to Eat, Too

Aby zapewnić, że twój college jest obsadzony dobrymi profesorami i dobrymi ludźmi, administracja musi im odpowiednio zapłacić. Profesorowie poświęcają lata na swoją edukację, więc będą w stanie zarobić pieniądze, na które zasługują. Według Yale Daily News, rosnące pensje i koszty opieki zdrowotnej były dużymi czynnikami w podwyżce czesnego. Korzyść? Yale zatrzyma doskonały personel, który w przeciwnym razie mógłby szukać zatrudnienia gdzie indziej.

  • Aby zapewnić, że twój college jest obsadzony dobrymi profesorami i dobrymi ludźmi, administracja musi im odpowiednio zapłacić.
3

Wada: Wyższy dług z tytułu kredytów studenckich

Mimo że istnieje sześciomiesięczny okres karencji po ukończeniu studiów, będziesz musiał spłacić swoje kredyty studenckie. Wyższe czesne oznacza, że jeśli nie płacisz nic podczas pobytu w szkole, kwota główna twoich pożyczek będzie wyższa. To zwiększa kwotę odsetek, które płacisz i wydłuża czas, przez który spłacasz te pożyczki.

4

Zaleta: Motywacja

Jeśli płacisz za coś dużą ilość pieniędzy, jest o wiele bardziej prawdopodobne, że nie weźmiesz tego za pewnik. Kiedy szkoła pobiera większe opłaty, przeciętny student uważa, że trudniej jest po prostu wybrać się na wybrzeże z powodu wysokich kosztów. Co więcej, studenci, którzy nie chcą ciężko pracować, częściej uczęszczają do tańszych szkół. Tworzy to atmosferę, w której wszyscy ciężko pracują, co w rezultacie daje bardziej prestiżową szkołę.

  • Jeśli płacisz za coś dużo pieniędzy, jesteś bardziej prawdopodobne, że nie weźmiesz tego za pewnik.
  • Gdy szkoła pobiera większe opłaty, przeciętnemu uczniowi trudniej jest po prostu wybrać się na wycieczkę z powodu wysokich kosztów.
5

Wada: Zniechęcenie

Odwrotnie, szok naklejki, którego doświadczają studenci, może zniechęcić ich do rozważenia college'u w pierwszej kolejności. Często zapomina się, że większość studentów nie płaci podanej ceny. Jak zauważa MSNBC, nieco ponad połowa wszystkich studentów uczęszcza do czteroletnich szkół, w których czesne wynosi poniżej 6 500 funtów rocznie. Większość studentów, dzięki grantom i innym rodzajom stypendiów, nie płaci pełnej kwoty.

  • Odwrotnie, szok naklejkowy, jakiego doświadczają studenci, może odwieść ich od rozważenia college'u w pierwszej kolejności.
  • Jak zauważa MSNBC, nieco ponad połowa wszystkich studentów uczęszcza do czteroletnich szkół z wymienionym czesnym poniżej £6,500 rocznie.

By Meit Corona

Plusy i minusy uszczelniania kostki brukowej :: Jak przykleić plastik do płytek
Przydatne linki