Strona główna > Zdrowie > Jak Dużo Soku Żurawinowego Pić Jako Diuretyk

Jak dużo soku żurawinowego pić jako diuretyk

Diuretyki mogą pozbyć się toksyn i nadmiaru wody z organizmu poprzez stymulację oddawania moczu. Wiele razy diuretyki są lekami na receptę lub bez recepty, ale istnieją naturalne pokarmy i napoje, które mogą osiągnąć to samo - sok żurawinowy jest jednym z nich.

1

Czym są diuretyki?

Diuretyki mogą pozbyć się toksyn i nadmiaru wody z organizmu poprzez stymulowanie oddawania moczu. Często diuretyki są lekami na receptę lub bez recepty, ale istnieją naturalne pokarmy i napoje, które mogą osiągnąć to samo - sok żurawinowy jest jednym z nich.

2

Korzyści płynące z picia soku żurawinowego

Sok żurawinowy jest naturalnym diuretykiem i wielu ludzi uważa, że działa lepiej niż leki. Jedną z zalet picia soku żurawinowego jest to, że oprócz właściwości moczopędnych, dostarcza on wielu antyoksydantów, witamin i błonnika. Może pomóc wzmocnić Twój układ odpornościowy, ponieważ jest dobrym źródłem witaminy C. Uważa się również, że kwasy zawarte w żurawinie pomagają zapobiegać powstawaniu kamieni nerkowych.

3

Sok żurawinowy jako środek moczopędny

Sok żurawinowy jest środkiem moczopędnym, ale nie pozbawia organizmu potasu. Wiele leków może to robić (jak również powodować inne skutki uboczne).

Sok żurawinowy zawiera również proantocyjanidyny, które zapobiegają rozwojowi bakterii w drogach moczowych, zgodnie z National Institutes of Health. Dlatego sok żurawinowy jest skuteczny w leczeniu infekcji dróg moczowych, pęcherza i nerek, a także może pomóc w leczeniu wrzodów i chorób dziąseł.

  • Pomimo że sok żurawinowy jest środkiem moczopędnym, nie pozbawia organizmu potasu.
  • Dlatego sok żurawinowy jest skuteczny w leczeniu infekcji dróg moczowych, pęcherza i nerek, a także może pomóc w leczeniu wrzodów i chorób dziąseł.
4

How Much Should You Drink?

Aby uzyskać korzyści z soku żurawinowego, należy pić czysty sok żurawinowy, a nie koktajl żurawinowy, który jest mieszaniną soków i wody z cukrem. Pij od 236 do 473 ml czystego soku żurawinowego każdego dnia. Jeśli chcesz uzyskać najlepszy efekt moczopędny, będziesz również chciał zwiększyć spożycie wody do co najmniej trzy razy więcej niż ilość soku żurawinowego, który pijesz. Można również rozcieńczyć sok żurawinowy z wodą, jeśli nie lubisz cierpki smak czystego soku. Dzięki takiemu połączeniu sok żurawinowy oczyszcza Twój organizm, a woda wypłukuje go z ciała.

  • Aby uzyskać korzyści płynące z soku żurawinowego, musisz pić czysty sok żurawinowy, a nie koktajl żurawinowy, który jest mieszanką soków i wody z cukrem.
5

Sok żurawinowy jako środek zapobiegawczy

Niektórzy eksperci uważają, że sok żurawinowy jest lepszym środkiem zapobiegawczym niż lekarstwem. Oznacza to, że powinni Państwo rozważyć włączenie soku żurawinowego do swojej regularnej diety, aby pomóc w utrzymaniu płukanego i zdrowego systemu.

By Raney

Kursy szkoleniowe NDT w północno-wschodniej części Wielkiej Brytanii :: Jak zabić sitowie
Przydatne linki