Strona główna > Rodzina > Znaki Świadczące O Tym, Że Szynszyla Rodzi

Znaki świadczące o tym, że szynszyla rodzi

W przeciwieństwie do ludzi, szynszyle nie mają wyraźnych oznak ciąży. Dlatego też może być trudno określić, czy szynszyla jest w ciąży, co często prowadzi do niespodziewanych porodów. Rozpoznanie oznak późnej ciąży może pomóc Ci określić, czy Twoja szynszyla może wkrótce urodzić. Jeśli podejrzewasz, że twoja szynszyla może być w ciąży, obserwuj ją uważnie i zapewnij jej spokojne i ciche miejsce do porodu.

1

Fizyczne oznaki ciąży

Szynszyle zwykle nie wykazują oznak ciąży, dopóki nie są prawie gotowe do porodu. Około 90 dnia ciąży możesz zauważyć, że sutki twojej szynszyli są bardziej czerwone i wydatne. Szynszyle przybierają na wadze podczas ciąży, jednak ciężar ten może być trudny do zauważenia pod ich futrem. Waż szynszyle regularnie, aby monitorować zmiany w wadze.

  • Szynszyle zwykle nie wykazują oznak ciąży, dopóki nie są prawie gotowe do porodu.
  • Około 90 dnia ciąży możesz zauważyć, że sutki twojej szynszyli są bardziej czerwone i uwydatnione.
2

Objawy behawioralne ciąży i porodu

Pod koniec ciąży twoja szynszyla może zacząć zachowywać się inaczej. Ważne jest, abyś znał osobowość swojej szynszyli, abyś mógł obserwować zmiany w zachowaniu, które zazwyczaj są pierwszym sygnałem, że Twoja szynszyla wkrótce urodzi. Na godziny przed porodem Twoja szynszyla może zacząć kopać lub wydawać się zdenerwowana. Unikaj niepokojenia jej, co może wywołać stres i sprawić, że poród będzie bardziej niebezpieczny.

  • Późno w ciąży Twoja szynszyla może zacząć zachowywać się inaczej.
  • Godziny przed porodem Twoja szynszyla może zacząć kopać lub wydawać się nerwowa.
3

Objawy wczesnego porodu

W początkowej fazie porodu Twoja szynszyla znajdzie wygodne miejsce i tam pozostanie. Szynszyle są zazwyczaj płochliwymi zwierzętami, które dużo się ruszają, więc jeśli Twoja szynszyla pozostaje w jednej pozycji dłużej niż kilka minut, jest to pewny znak, że poród jest bliski. Możesz zauważyć, że jest ona przykucnięta w dziwnej pozycji. Może ona wydawać dźwięki szczekania lub ćwierkania, ale ważne jest, aby jej nie przeszkadzać. Jeśli jest w oczywistym niebezpieczeństwie, zaczyna obficie krwawić lub ma problemy z oddychaniem, natychmiast zabierz ją do weterynarza.

  • W początkowej fazie porodu twoja szynszyla znajdzie wygodne miejsce i tam pozostanie.
  • Szynszyle są zazwyczaj płochliwymi zwierzętami, które dużo się ruszają, więc jeśli Twoja szynszyla pozostała w jednej pozycji przez więcej niż kilka minut, jest to pewny znak, że poród jest bliski.
4

Objawy późnego porodu

Pod koniec porodu będzie oczywiste, że Twoja szynszyla rodzi. Będziesz w stanie zobaczyć główkę dziecka, a z pochwy szynszyli zacznie wypływać wydzielina. Szynszyla prawdopodobnie będzie się często schylać, aby sprawdzić postępy porodu. Jest to normalne; nie przeszkadzaj jej. Po porodzie Twoja szynszyla dostarczy popłód i prawdopodobnie go zje.

  • Późno w trakcie porodu będzie oczywiste, że Twoja szynszyla rodzi.
  • Będziesz w stanie zobaczyć główkę dziecka, a z pochwy Twojej szynszyli będzie wypływała wydzielina.

By Richers Pugeda

Jak wymienić baterię w zegarku Skagen :: Co to są końcówki do frezowania króćców?
Przydatne linki