Strona główna > Styl > Jak Przesadzić Wawrzynka Angielskiego

Jak przesadzić wawrzynka angielskiego

Wielu ogrodników przycina wawrzynka angielskiego, aby nie wymknął się spod kontroli. W dobrym środowisku krzew wawrzynu angielskiego może urosnąć nawet do 20 stóp wysokości. Jeśli chcesz przenieść laurowiśnia do innego miejsca w ogrodzie, gdzie będzie mógł się rozwijać i rosnąć bez przeszkadzania innym roślinom, przesadzenie krzewu jest stosunkowo łatwe. Należy jednak uważać, aby nie zniszczyć lub nie uszkodzić systemu korzeniowego, ponieważ uszkodzony system korzeniowy może zabić roślinę.

  • Wielu ogrodników przycina swój angielski laur, aby nie wymknął się spod kontroli.
  • Jeśli chcesz przenieść wawrzyn do innego miejsca w ogrodzie, w którym będzie mógł się rozwijać i rosnąć bez przeszkadzania innym roślinom, przesadzenie krzewu jest stosunkowo łatwe.

Podlej glebę wokół podstawy wawrzynu angielskiego. Pozwól, aby woda wsiąkła w glebę, dzięki czemu będzie ona luźniejsza i łatwiejsza do kopania.

Wykop rów na około 6 cali od podstawy pnia drzewa i wokół bryły korzeniowej.

Szeregnij zewnętrzne korzenie bryły korzeniowej za pomocą szpadla, aby móc łatwo wyjąć korzenie z ziemi, gdy będziesz gotowy do usunięcia drzewa. Uważaj, aby nie uszkodzić systemu korzeniowego, ponieważ poważnie uszkodzone korzenie nie będą w stanie się zregenerować i mogą doprowadzić do śmierci krzewu.

  • Wyrwij szpadlem zewnętrzne korzenie bryły korzeniowej, aby można było łatwo wyjąć korzenie z ziemi, gdy będziesz gotowy do usunięcia drzewa.

Pomierz szerokość i głębokość bryły korzeniowej, aby znać przybliżoną wielkość dołka, który trzeba wykopać.

Wykonaj w wyznaczonym miejscu do przesadzania otwór o głębokości co najmniej trzykrotnie większej od wielkości i głębokości bryły korzeniowej drzewa.

Opuść plandekę do rowu otaczającego wawrzynka. Podnieś i zakotwicz bryłę korzeniową na plandece. Należy przy tym uważać, aby nie uszkodzić ani nie złamać pnia.

Przenosimy wawrzynka, podnosząc plandekę, a nie pień drzewa, na nowe miejsce sadzenia i opuszczamy owiniętą plandeką bryłę korzeniową do nowego otworu.

Powoli zsuwamy plandekę spod bryły korzeniowej, aby nie uszkodzić korzeni.

Wypełniamy nowy otwór ziemią i układamy warstwę ściółki o grubości 1-2 cali na powierzchni i wokół podstawy przesadzonego krzewu. Ściółka pomoże zatrzymać wilgoć i ochroni przesadzone korzenie.

Podlewać podstawę przesadzonego lauru.

TIP

Nie należy się martwić, jeśli przesadzony laur angielski zacznie zrzucać liście. Po przesadzeniu system korzeniowy zacznie się sam naprawiać. Gdy korzenie zostaną zregenerowane, liście nabiorą sił i zaczną odrastać.

By Bravar

Jak sprawdzić pocztę głosową Virgin Mobile z innego telefonu :: Jak oddać czasopisma medyczne
Przydatne linki