Strona główna > Styl życia > Jak Oddać Czasopisma Medyczne

Jak oddać czasopisma medyczne

Czasopisma medyczne są doskonałym źródłem najbardziej aktualnych informacji, ale są szanse, że będziesz chciał się ich pozbyć, aby zaoszczędzić miejsce. Kilka organizacji charytatywnych przyjmuje darowizny aktualnych (w ciągu ostatniej dekady) czasopism medycznych, podobnie jak wiele bibliotek akademickich o specjalności medycznej. Jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, być może będziesz mógł ubiegać się o taką darowiznę na cele charytatywne w swoim zeznaniu podatkowym. Jeśli mieszkasz w innym kraju, sprawdź w swoim urzędzie skarbowym, czy jest taka możliwość.

  • Czasopisma medyczne są doskonałym źródłem najbardziej aktualnych informacji, ale są szanse, że będziesz chciał się ich pozbyć, aby zaoszczędzić miejsce.

Zapisz wyczerpującą listę czasopism, które będziesz przekazywał. Napisz tytuł czasopisma i zakres dat, woluminów i numerów wydania. Zwróć uwagę na wszelkie numery, których brakuje, jak również na wszelkie wydania specjalne. Zrób kopię tej listy, aby mieć ją pod ręką dla każdej dokumentacji podatkowej, którą wypełnisz później.

Wybierz organizację charytatywną, której chcesz przekazać darowiznę. Zapoznaj się z wytycznymi American Academy of Otolaryngology---Head and Neck Surgery Foundation lub stroną University at Buffalo Health Sciences Library Donation Information, aby uzyskać listę organizacji charytatywnych, które przyjmują darowizny czasopism medycznych (patrz Zasoby). Rozważ przekazanie pełnych tomów czasopism medycznych opublikowanych w ciągu ostatnich trzech lat lekarzom służącym w Iraku, kontaktując się z dr Davidem Giffordem ([email protected]). Upewnij się, że Twoja darowizna jest zgodna ze specyfikacją organizacji charytatywnej.

Skontaktuj się z organizacją charytatywną, której przekazujesz darowiznę, aby poinformować ją o tym fakcie. Potwierdź ich adres i sprawdź, czy nie zmieniły się jakieś istotne informacje (np. adres pocztowy). Zapytaj, czy możesz otrzymać pokwitowanie za swoją darowiznę.

  • Wybierz organizację charytatywną, której chcesz przekazać darowiznę.
  • Skontaktuj się z organizacją charytatywną, której przekazujesz darowiznę, aby poinformować ją o swojej darowiźnie.

Sprawdź biblioteki akademickie w Twojej okolicy, które są powiązane ze szkołami medycznymi. Możesz przekazać darowiznę bezpośrednio do ich zbiorów, lub mogą one również przyjąć darowiznę w celu sprzedaży na aukcji książek na rzecz swoich instytucji. Poproś o rozmowę z kimś na temat przekazywania materiałów do ich kolekcji, jeśli nie masz pewności, do kogo powinieneś się zwrócić.

Przechowuj czasopisma w bezpiecznych pudełkach, wraz z listą tego, co jest w nich zawarte. W razie potrzeby użyj kilku pudełek. Wzmocnij pudełka taśmą pakową, ponieważ kilka czasopism razem może być dość ciężkich.

Zapytaj o koszty wysyłki książek, jeśli wysyłasz je z USA. Sprawdź, czy podobne obniżone stawki pocztowe są dostępne, jeśli wysyłasz je z innych krajów.

  • Sprawdź w bibliotekach akademickich w Twojej okolicy, które są powiązane ze szkołami medycznymi.
  • Daruj lokalnym instytucjom osobiście, lub mogą one wysłać kogoś do Twojego domu, aby odebrać czasopisma, jeśli Twoja kolekcja jest bardzo duża.

By Joel

Jak przesadzić wawrzynka angielskiego :: Jak zidentyfikować alternator Nippondenso
Przydatne linki