Strona główna > Home > Jak Usunąć Wosk Z Mosiężnych Świeczników

Jak usunąć wosk z mosiężnych świeczników

Mosiądz, mniej kosztowny niż srebro czy złoto, wciąż ma połysk, który może pięknie odbijać blask świecy. Ponieważ wolno się matowieją, mosiężne świeczniki były ulubionymi w gospodarstwach domowych przez wieki. Ale bez względu na to, jak starannie je pilnujesz, wosk ze świecy może skapywać na podstawkę. Niezależnie od tego, czy twoje mosiężne świeczniki są cenionymi antykami, czy nowszym nabytkiem, możesz usunąć wosk bez szkody dla nich.

  • Mniej kosztowny niż srebro lub złoto, mosiądz wciąż ma połysk, który może pięknie odbijać blask świecy.

Sprawdź, czy twój świecznik jest z litego mosiądzu. Połóż mały magnes na swoim świeczniku. Jeśli odpadnie, twój kawałek jest z litego mosiądzu. Jeśli się przyklei, świecznik jest właściwie stalowy z powłoką z mosiądzu. Uważaj, aby nie wyszczerbić powłoki podczas próby usunięcia wosku.

Postaw swój mosiężny świecznik w lodówce na co najmniej godzinę. Wyjmij świecznik i ostrożnie zdejmij wosk. Jeśli czas jest zbyt krótki, aby czekać tak długo, spróbuj umieścić go w zamrażarce na kilka minut.

Jeśli twój mosiężny kawałek jest wyszukanym kandelabrem zbyt dużym, aby zmieścić się w lodówce, wypełnij plastikowy worek na śmieci kostkami lodu i włóż kawałek do worka. Zostaw go tam na kilka minut, a następnie wyciągnij go. Zetrzyj stwardniały wosk paznokciem.

  • Włóż mosiężny świecznik do lodówki na co najmniej godzinę.
  • Jeśli twój mosiężny kawałek jest zbyt dużym kandelabrem, aby zmieścić się w lodówce, wypełnij plastikową torbę na śmieci kostkami lodu i włóż kawałek do torby.

Zanurz świecznik w gorącej wodzie na kilka minut, jeśli zamrożenie wosku nie zadziała. Wyjmij mosiężny świecznik i użyj papierowego ręcznika, aby oczyścić go z roztopionego wosku.

Dokładnie wysusz swój kawałek po usunięciu wosku. Wypoleruj go małą szmatką.

TIP

Aby zapobiec twardnieniu wosku w przyszłości, zanurz wacik w wazelinie. Posmaruj nim mosiężny element i spód świecy. Gdy wosk skapnie na świecznik, będzie się z niego zsuwał, nie twardniejąc na miejscu.

By Hollander

Jak pisać na szklanych słoikach :: Jak przyciągnąć sroki
Przydatne linki