Strona główna > Hobby > Jaki Rodzaj Kleju Przykleja Się Do Tablicy Korkowej?

Jaki rodzaj kleju przykleja się do tablicy korkowej?

Tablice korkowe to poręczny sposób na wyświetlanie informacji lub ozdobienie ściany. Przedmioty o dużym znaczeniu mogą być łatwo wyświetlane. Istnieje pięć sposobów przyklejania przedmiotów na tablicę korkową. Rodzaje kleju to klej do drewna, klej rzemieślniczy, cement gumowy, śluz i klej na gorąco. Rodzaj kleju zależy od materiału, który chcesz przykleić do tablicy korkowej.

1

Klej do drewna

Klej do drewna jest zrobiony z żywicy drzewnej.

Klej do drewna łączy się z włóknami drewna dla solidnego przylegania. Po nałożeniu na tablicę korkową, klej do drewna wsiąka w pory, zapewniając mocny chwyt. Najlepiej sprawdza się na drewnie, ale można go również używać jako kleju uniwersalnego. Jest na bazie wody i może być jeszcze bardziej rozcieńczony wodą. Wysycha również, jeśli nie ma zakrętki. Schnie twardo.

  • Klej do drewna wiąże się z włóknami drewna, zapewniając solidną przyczepność.
  • Najlepiej sprawdza się na drewnie, ale można go również używać jako kleju uniwersalnego.
2

Klej rzemieślniczy

Klej rzemieślniczy działa prawie na wszystkim.

Klej rzemieślniczy jest uniwersalnym białym klejem. Niektóre nazwy typów kleju rzemieślniczego to klej lepki, klej szkolny i PVA, czyli polioctan winylu (jego nazwa chemiczna). Klej rzemieślniczy jest na bazie wody. Wysycha bezbarwny i gumowaty. Jest całkowicie zmywalny na skórze i może być czyszczony z tkanin, gdy jest jeszcze mokry. Klej rzemieślniczy jest nietoksyczny i bezpieczny dla dzieci.

  • Klej rzemieślniczy jest uniwersalnym białym klejem.
  • Klej rzemieślniczy jest nietoksyczny i bezpieczny dla dzieci.
3

Cement kauczukowy

Użyj cementu kauczukowego do tymczasowych zastosowań.

Cement kauczukowy jest klejem wykonanym z gumy. Poza tablicami korkowymi, klej ten działa na innych powierzchniach, w tym na papierze, drewnie i metalu. Użyj cementu kauczukowego do małych i tymczasowych zastosowań. Tworzy on chemiczną więź, którą łatwo usunąć gumką do ścierania. Jeśli nie zostanie usunięty, klej staje się jak stała gumowa kulka. Ze względów bezpieczeństwa to dorośli, a nie dzieci, powinni używać gumowego cementu do przyklejania przedmiotów do tablicy korkowej.

  • Cement gumowy jest klejem wykonanym z gumy.
  • Poza tablicą korkową, klej działa na innych powierzchniach, w tym na papierze, drewnie i metalu.
4

Śluz

Śluz jest wytwarzany z naturalnych materiałów roślinnych.

Śluz jest naturalnym klejem. Występuje w jednorazowych pojemnikach. Ten rodzaj kleju wygląda jak syrop klonowy i ma charakterystyczny zapach. Używaj go do małych aplikacji papierowych i projektów szkolnych. To będzie wykonane silne i trwałe połączenie na tablicy korkowej. Dla dodatkowej siły, użyj wielu warstw. Mucilage jest nietoksyczny i dobry do stosowania wokół dzieci.

  • Mucilage jest naturalnym klejem.
  • Dla dodatkowej wytrzymałości, użyj wielu warstw.
5

Klej na gorąco

Gorący klej szybko schnie.

Klej na gorąco można znaleźć w sklepach z artykułami rzemieślniczymi. Pistolet do gorącego kleju wymaga uzupełnianych klejów i gniazdka elektrycznego. Kiedy pistolet jest już ciepły, należy dodać do niego sztyft kleju. Klej zaczyna się natychmiast topić. Podawaj klej w sztyfcie, ściskając spust. Dobre połączenie z tablicą korkową jest tworzone, gdy klej schłodzi się do temperatury pokojowej. Należy uważać na końcówkę pistoletu do kleju, ponieważ staje się bardzo gorący. Gorący klej, zbyt, może spalić skórę.

  • Gorący klej można znaleźć w sklepach rzemieślniczych.
  • Dobre połączenie z tablicą korkową jest tworzone, gdy klej schłodzi się do temperatury pokojowej.
Brak

By Quennie

Jak stosować miejscowo CoQ10 na dziąsła :: Jak wysłać rachunki do Companies House
Przydatne linki