Strona główna > Hobby > Jak Rozwiązać Problem Z Ekspresem Do Kawy Tassimo

Jak rozwiązać problem z ekspresem do kawy Tassimo

Jeśli jesteś miłośnikiem kawy, na pewno znasz najnowsze ekspresy do kawy na jedną filiżankę, takie jak ekspres Tassimo.

  • Jeśli jesteś miłośnikiem kawy, znasz najnowsze ekspresy do kawy na jedną filiżankę, takie jak ekspres Tassimo.

To urządzenie pozwala na przygotowanie kreatywnych, przygotowanych na zamówienie, wykwintnych napojów kawowych w domu na jedną filiżankę, przy użyciu saszetek z kawą o wielkości jednej porcji. Chociaż jest on zaprojektowany do szybkiego i łatwego użycia, problemy z Tassimo mogą uniemożliwić Ci popołudniowy rytuał picia mokki. Zanim udasz się do kawiarni po swoją poprawkę, spróbuj samodzielnie rozwiązać kilka problemów, korzystając z niektórych zaleceń Tassimo.

Wyłącz urządzenie i wykonaj następujące czynności, aby przygotować ekspres do kawy do użycia, jeśli wszystkie lampki kontrolne migają dłużej niż kilka sekund. Napełnić pojemnik na wodę do poziomu "max". Włożyć prawidłowo pojemnik na wodę do ekspresu poprzez umieszczenie go w szczelinie z tyłu Tassimo. Włączyć ekspres i kontynuować poniższe czynności.

Postawić filiżankę o pojemności 340 g na podstawce pod filiżanki. Otworzyć górną część mechanizmu zaparzającego i umieścić tarczę czyszczącą na uchwycie T Disc, stroną z kodem kreskowym w dół. Popchnąć zacisk mechanizmu zaparzającego w dół, aż kliknie i zamknie się. Naciśnij przycisk "Start/Stop".

  • Otwórz górną część mechanizmu zaparzającego i umieść krążek czyszczący na uchwycie T Disc, stroną z kodem kreskowym w dół.
  • Popchnij zacisk mechanizmu zaparzającego w dół, aż kliknie i zamknie się.

Otwórz i zamknij mechanizm zaparzający, gdy zapali się kontrolka gotowości. Poczekaj, aż zapali się kontrolka ogrzewania, a następnie zielona kontrolka "Auto". Ponownie naciśnij przycisk "Start/Stop". Wyjmij filiżankę, opróżnij ją i umieść z powrotem na podstawce pod filiżankę.

Wyjmij krążek czyszczący z mechanizmu zaparzającego. Umieść krążek T w urządzeniu etykietą skierowaną w dół. Poczekaj, aż zapali się lampka kontrolna ogrzewania i rozpocznij proces parzenia od początku.

  • Wyjmij krążek czyszczący z mechanizmu zaparzającego.
  • Włóż krążek T do urządzenia etykietą skierowaną w dół.

Wyczyść okienko czytnika kodów kreskowych nad jednostką przebijającą. Jeśli to nie pomoże, wymień płytę T na nową.

Załóż płytę T na uchwyt płyty T, jeśli Tassimo nie chce wyjść z trybu gotowości. Mocno popchnąć górę mechanizmu zaparzającego w dół, aby go zamknąć.

Wyjąć filiżankę i zastąpić ją filiżanką o odpowiednim rozmiarze, jeśli filiżanka jest przepełniona. Do espresso należy używać filiżanki o pojemności 85,1 g, a do kawy, cappuccino, latte, herbaty lub gorącej czekolady - filiżanki o pojemności 354 ml.

Obniż podstawkę filiżanki, wkładając palec w jej środek i obracając podstawkę w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, jeśli filiżanka jest zbyt duża, aby zmieścić się w podstawce. W razie potrzeby zdejmij podstawkę i tackę ociekową, aby pomieścić filiżankę.

  • Wyjmij filiżankę i zastąp ją filiżanką o odpowiednim rozmiarze, jeśli filiżanka się przelewa.
  • Obniż podstawkę, wkładając palec do środka podstawki i obracając podstawkę zgodnie z ruchem wskazówek zegara, jeśli filiżanka jest zbyt duża, aby zmieścić się w podstawce.

Podnieś podstawkę, wkładając palec do środka podstawki, podnosząc ją i obracając w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Dzięki temu filiżanka znajdzie się bliżej mechanizmu zaparzającego, co zapobiegnie rozpryskiwaniu.

Naciśnij przycisk start/stop, aby zatrzymać cykl, jeśli mechanizm zaparzający jest nieszczelny. Otworzyć górną część mechanizmu zaparzającego i wyjąć tarczę T. Wyczyścić wnętrze mechanizmu zaparzającego miękką ściereczką. Wyciągnąć jednostkę przebijającą i założyć ją na miejsce. Mocno go docisnąć, aby upewnić się, że jest na swoim miejscu.

Wyłączyć i odłączyć Tassimo, jeśli spód urządzenia przecieka. Wyciągnij tackę ociekową (znajdującą się pod podstawką na filiżanki), tylną ściankę (znajdującą się za podstawką na filiżanki) i podstawkę na filiżanki z dolnej części urządzenia. Opróżnić tackę ociekową z nadmiaru płynu. Ponownie umieścić części w urządzeniu, upewniając się, że są one mocno wciśnięte w urządzenie, tak aby były bezpieczne.

  • Nacisnąć przycisk start/stop, aby zatrzymać cykl, jeśli mechanizm zaparzania jest nieszczelny.
  • Wyłączyć i odłączyć Tassimo, jeśli spód urządzenia jest nieszczelny.

Wyczyścić wylot rozszerzania wody nad podstawką na filiżanki ściereczką zanurzoną w białym occie.

By Adrianne Duy

Choroby drzew śliwy damasceńskiej :: Jak używać pasteli olejnych do monodruków
Przydatne linki