Strona główna > Strona główna > Jak Czytać Rozmiary Opon Ciągnikowych

Jak czytać rozmiary opon ciągnikowych

Nawet opony w Twoim wiernym ciągniku w końcu muszą zostać wymienione. Czy to z powodu naturalnego zużycia, czy z powodu przypadkowego uszkodzenia, musisz znać rozmiar swoich opon, aby je wymienić. Być może zauważyłeś, że opony do traktorów są oznaczone inaczej niż opony do samochodów osobowych lub ciężarowych. Chociaż możesz założyć opony o różnych rozmiarach na ciągnik, musisz się upewnić, że felgi nadal do siebie pasują.

  • Nawet opony w Twoim wiernym ciągniku w końcu muszą zostać wymienione.
  • Mimo że możesz założyć opony o różnych rozmiarach na ciągnik, musisz się upewnić, że felgi nadal do siebie pasują.

Spójrz na ścianę boczną opony ciągnika. Znajduje się na niej seria numerów. Być może trzeba będzie umyć opony, aby znaleźć miejsce, w którym wydrukowany jest rozmiar.

Licz, ile numerów znajduje się na ścianie bocznej. Numery będą oddzielone myślnikiem lub ukośnikiem.

Określ rozmiar, jeśli są dwa numery. Pierwsza liczba to szerokość opony w calach, a druga to średnica felgi w calach. Na przykład, jeżeli na ścianie bocznej widnieje napis "11.2-24" lub "11.2/24", oznacza to, że opona ma szerokość 11,2 cala, a średnica felgi wynosi 24 cale.

Określ rozmiar, jeżeli występują trzy liczby. Tym razem pierwsza liczba to wysokość, a druga oznacza szerokość. Ostatnia liczba to nadal rozmiar felgi. Jeśli na oponie widnieje napis "15/6.00-6", oznacza to, że wysokość opony wynosi 15 cali, szerokość 6 cali, a rozmiar felgi również 6 cali.

  • Przelicz, ile cyfr znajduje się na ścianie bocznej.
  • Określ rozmiar, gdy są trzy cyfry.

TIP

Jeśli kupiłeś używany ciągnik, może się okazać, że opony w nim zamontowane nie są oponami ciągnikowymi. Zobacz link w Zasobach, aby uzyskać pomoc, jeśli opony nie są standardowymi oponami traktorowymi.

By Lusa Conliffe

Jak przekonwertować plik książki adresowej .abbu na .csv :: Różnica pomiędzy pchłami ludzkimi a pchłami psimi
Przydatne linki