Strona główna > Rodzina > Jak Sprawdzić, Czy Kociak Będzie Miał Długie Włosy

Jak sprawdzić, czy kociak będzie miał długie włosy

Koty występują w trzech odmianach: krótkowłosej, średniowłosej i długowłosej (czasami, dla uproszczenia, koty średniowłose są uważane za długo- lub krótkowłose). Długość sierści dorosłego kota jest trudna do określenia u kociąt poniżej 6 tygodnia życia. Kilka wskazówek, takich jak długość kępek uszu czy "rozmytość" kociaka, może czasem to umożliwić. Kępki uszu są bardziej rozbudowane u kotów i kociąt długowłosych; kępki uszu zaczynają się rozwijać już u młodego kociaka. Kiedy kocięta osiągną około 8 tygodni, ich sierść rozpoczyna powolny proces dojrzewania; kocięta, które mają mieć długą sierść, będą znacznie "bledsze" niż ich rówieśnicy.

Zauważ kępki uszne lub jakiekolwiek płaty długiego futra. U bardzo młodych kociąt trudno jest określić długość sierści dorosłego osobnika, a nawet kępki uszu i długie łaty mogą nie być widoczne, jeśli kociak jest młodszy niż wiek odsadzenia. Jeżeli wybierasz kociaka z miotu, możesz porównać jego sierść z jego kolegami z miotu.

Obserwuj sierść kociaka po osiągnięciu przez niego wieku odsadzenia (6 do 8 tygodni). W tym wieku sierść będzie się rozwijać. Kociak o bardziej błyszczącej, gładkiej sierści będzie krótkowłosy; kociak o bardziej rozmytej, miękkiej i pełnej sierści będzie długowłosy.

Poczekaj i zobacz. Określenie długości sierści kociaka nie jest procesem niezawodnym. Niektóre kocięta mają bardzo delikatne, rozmyte futro niezależnie od przyszłej długości. Futro i cechy charakterystyczne młodych kociąt rozwijają się z tygodnia na tydzień i należy wiedzieć, jak długa będzie sierść, gdy kociak osiągnie wiek około 3 miesięcy.

  • Obserwuj sierść kociaka, gdy osiągnie on wiek odstawienia od matki (6 do 8 tygodni).
  • Futro i cechy charakterystyczne młodych kociąt rozwijają się z tygodnia na tydzień i należy wiedzieć, jak długa będzie sierść, gdy kociak osiągnie wiek około 3 miesięcy.

By Halvaard

Jak wymazać płytę CD wielokrotnego zapisu przy użyciu Windows Media Player :: Właściwości siatki tiulowej
Przydatne linki