Strona główna > Styl życia > Co Noszą Ludzie W Cyrku?

Co noszą ludzie w cyrku?

Współczesny cyrk wywodzi się z czasów rzymskich, gdzie żołnierze i więźniowie demonstrowali swoje umiejętności przed publicznością. Rzymskie cyrki były jednak niebezpieczne, a krwawe pokazy przemocy były popularne. Nowoczesne cyrki zaczęły się pojawiać w latach 1700, z pokazami jazdy konnej, klaunady i zwierząt. Dziś cyrki są regularną częścią rodzinnej rozrywki, a wykonawcy noszą ekscytujące, jaskrawe kostiumy, aby pozostać widocznymi dla dużej publiczności.

1

Ringmaster

Kapelusz jest ważną częścią kostiumu ringmastera.

Ringmaster cyrku jest głównym wykonawcą, który wprowadza akty na scenę i prowadzi je. Większość ringmasterów to mężczyźni. Tradycyjny kostium ringmastera składa się z kapelusza i stylizowanego stroju smokingowego. Strój ten jest często ozdobiony cekinami, błyskotkami i jaskrawymi kolorami.

  • Ringmaster cyrku jest centralnym wykonawcą, który wprowadza akty na scenę i prowadzi je poza nią.
  • Tradycyjny strój ringmastera obejmuje kapelusz i stylizowany strój smokingowy.
2

Wykonawcy

Jaskrawy makijaż i peruki dodają atrakcyjności wizualnej klaunom.

Wykonawcy cyrkowi często tworzą pasujące stroje trupy, aby zachować spójny wygląd. Obejmuje to ciężki makijaż, dzięki któremu cechy wykonawcy są widoczne bez względu na to, jak daleko od niego znajduje się widz. Kostiumy tematyczne często zawierają nadruki zwierzęce, motywy fantastyczne lub wróżkowe, pióra i cekiny. Kostiumy cyrkowe są bardzo zróżnicowane pod względem płci, częściowo po to, aby pomóc widzom śledzić wykonawców.

  • Wykonawcy cyrkowi często tworzą pasujące do siebie stroje trupy, aby zachować spójny wygląd.
  • Kostiumy cyrkowe są bardzo zróżnicowane pod względem płci, częściowo po to, aby pomóc widzom śledzić wykonawców.
3

Cirque

Zaczynając od lat 70-tych i 80-tych, nowe style "cyrki" zaczęły pojawiać się obok tradycyjnych cyrków, takich jak Ringling Brothers i Barnum & Bailey. Cyrki te utrzymały spektakl i aspekt widowiskowy bardziej tradycyjnych cyrków, ale zawierały unowocześniony wygląd i kostiumy z jaskrawymi kolorami, lalkarstwem i aspektami klaunady. Wiele kostiumów stylizowanych na cyrkowe maskuje ludzką naturę wykonawcy poprzez maski i przedłużenia rąk lub nóg.

4

Bezpieczeństwo

Zaczesane do tyłu włosy i krótkie rękawy zapewniają bezpieczeństwo temu wykonawcy

Bezpieczeństwo w kostiumach cyrkowych jest kluczowe. Ciasne kostiumy są koniecznością dla gimnastyków lub tych, którzy mogą mieć ich kostiumy złapane na czymkolwiek. Krętacze ognia, żonglerzy i tchórze często noszą tkaniny trudnopalne. Wykonawcy, którzy muszą być zapięci w uprzęże mają zmodyfikowane kostiumy, aby pomieścić sprzęt zabezpieczający. Kostiumy cyrkowe muszą zawsze równoważyć atrakcyjność wizualną i bezpieczeństwo wykonawców.

  • Bezpieczeństwo w kostiumach cyrkowych jest kluczowe.
  • Kostiumy cyrkowe muszą zawsze równoważyć atrakcyjność wizualną i bezpieczeństwo wykonawców.

By Shanon

Różnica między stowarzyszeniami i towarzystwami :: Modlitwy i rytuały dla Tablicy Ouija
Przydatne linki